Z východu do celého sveta

Fenomén, ktorý pochádza z Indie a existuje cez 5000 rokov. Dnes ho každý pozná, hoci ho možno ešte neskúsil. Možno je načase vyskúšať niečo nové. Máme na mysli slovo, na ktoré existuje viacero prekladov, ale aby ste ho dokázali plne pochopiť, musíte ho najprv zažiť. Tantra nie je niečo, o čom si iba prečítate. Je to životný štýl a cesta. Mení nás na všetkých úrovniach. Fyzickej, psychickej ale aj duševnej. Mení napätie tela na príjemné uvoľnenie. Zaťaženú a unavenú myseľ mení na pokľudnú a plnú pozitívnej energie. Premieňa to negatívne v nás na pozitívne. Nabíja nás nábojom životnej energie a posúva vyššie k úrovni sebapoznania.

Tantra je radosť, láska a sebaprijatie

Poznania našich myšlienok, nášho tela ale otvára aj cestu nášho ducha. Tantra v sebe nezahŕňa iba jednu činnosť ale môže obsahovať celý súbor činností, ktoré prispievajú k obnove nášho bezstarostnejšieho, láskavejšieho a otvorenejšieho ja. Techniky prevádzané v tomto smere nie sú jednotvárne. Zahrňujú rôzne druhy meditácií, cvičení na podporu spriechodnenia emócií a odstraňovania blokov, tanca ale aj masáží. Tantra v sebe ukrýva liečebné techniky na troch úrovniach nášho bitia. Pomáha nám vyrovnať sa so sebou a so svetom a objavovať lásku, pozitívnu energiu a zmyselnosť žitia.

Tantrická masáž spája jemné uvoľňujúce dotyky s iskrivou energiou

V našich končinách je najznámejšia práve tantrická masáž. Je typom masáže ktorý neodstraňuje bolesť ale pôsobí upokojujúco na myseľ, uvoľňujúco na telo a pritom šteklí naše zmysli jemným nádychom erotiky. Kto nevyskúšal môže ľutovať, pretože zástancovia týchto masáží na ňu nedajú dopustiť. Je obľúbená u mužov aj u žien. Z fyzického hľadiska prináša viacero zdravotných benefitov tam, kde bežný lekár predpisuje lieky. Pomáha pri zvýšení sexuálnej výkonnosti, má pozitívny vplyv na zdravie prostaty u mužov a zvyšuje citlivosť a podporuje erekciu. U žien podporuje libido a odstraňuje stuhnutia zo stresového prostredia. Práve preto je taká obľúbená a teší sa čoraz väčšej popularite.