Pružinové matrace sa hodia aj na pevný rošt

Pružinové matrace sú taká klasika. I keď dnes už ich dobiehajú aj iné druhy matracov napríklad penové, stále sú veľmi populárne. Dobre a kvalitne vyrobený a prevedený pružinový matrac, môže byť prínosom pre zdravý a kvalitný spánok, rovnako, ako pre správnu a pohodlnú polohu tela a chrbtice pri spánku. Poloha, ako spíme, nie je len záležitosťou matraca. Matrac je však základom k tomu, ako sa na posteli cítime a vieme uvoľniť. Mal by byť dostatočne pružný a pevný. Pruženie materiálov dosahuje ohybnosť a možnosť prispôsobiť sa telu.

postel, matrac

Matrace pružinové

Pri pružinových matracoch je pružnosť matraca zabezpečovaná pružinami. Tie by mali byť vyrobené naozaj kvalitne. Kvalitne a špeciálne upravené, tvarované pružiny, môžu v matraci zabezpečovať ortopedický, zdravotný efekt. Pružiny držia materiály, ktoré sú na nich ďalej navrstvené a umožňujú ich tvárnosť. Často sa na pružiny matracov značky SEGUM vrství tzv. kokosové vlákno pre svoje dobré vlastnosti a prírodný pôvod. Pružinový matrac však môže mať aj komplexnejšie zloženia a materiálov môže obsahovať viacej. Používajú sa aj pamäťové peny a iné materiály, ktoré sú bežné v matracoch. SEGUM pružinové matrace sú rôzne, môžete siahnuť po tom type, ktorý vám svojimi vlastnosťami a cenou najviac vyhovuje. Záruka sa pohybuje od 2 do 5 rokov. Kvalitne vyrobený matrac vám teda vydrží slúžiť bez problémov aj dlhšie obdobie.

postel

Špeciálne pružinové matrace vedia byť aj obojstranné, kde z jednej strany je matrac tvrdší a z druhej mäkší v prípade, že má vaše telo obdobie, kedy potrebujete tvrdosť matraca meniť. Tvrdosť matraca je jedným z kritéria výberu. Pružinové matrace SEGUM sú stredne tvrdé až tvrdé. Umožňujú chrbtici sa uvoľniť a relaxovať.

Rošt pre pružinový matrac môže byť pevný, napríklad drevený. Tým, že pruženie a ohybnosť matraca už zabezpečujú pružiny, netreba aj ohybný lamelový rošt. To je zvlášť vhodné, ak už rošty máte a sú práve pevné a drevené.