Vaša posteľ ako nepriateľ

Môže sa z postele stať miesto utrpenia?

Áno, je to bohužiaľ tak. Treba spozorovať včas všetky prvotné náznaky. Ak ráno vstávate nevyspatý a s pocitom dolámaného chrbta je najvyšší čas zamerať sa na miesto oddychu. Ak totiž prídete do stavu, kedy máte problémy so vstaním ako – takým, je možné, že nebudete riešiť iba svoju posteľ ale aj fyzioterapeuta. Ten bude musieť dávať dohromady to, čo ste si pokazili takou banálnou chybou. Vyvarujte sa preto týmto chybám a ostaňte zdravý a bez bolesti čo možno najdlhšie.

Je možné aby korene našej bolesti prichádzali z miesta, ktoré nám má priniesť úľavu?

Akých chýb sa vo svojej spálni dopúšťame najčastejšie

Najčastejšou chybou pri zariaďovaní spálne je, ak si do nej dotiahnete televízor. Žiarenie z obrazoviek či už televízora alebo mobilu nám narušuje spánkový rytmus. Odstráňte teda tieto spotrebiče aspoň z miestnosti, kde sa ukladáte na spánok. Vyvetrajte priestory v ktorých spíte aby mal Váš mozog dostatok kyslíku a mohol pracovať na plné obrátky tak, ako potrebuje. Ale úplne najhoršou chybou je práve tá, ktorú si nechávame v možných riešeniach ako poslednú – nesprávny matrac.

Zlým matracom k zdravotným problémom

Nepodceňujte svoju posteľ. Konkrétne matrac na ktorom spíte. Treba myslieť na to, že či už máte matrac pružinový, molitanový alebo penový, po určitom čase ho treba vymeniť. Nielen z hygienického hľadiska ale aj z hľadiska opotrebenia materiálu. Aj ten najkvalitnejší matrac sa časom preleží a jeho pamäťová schopnosť sa stráca. Ak sa teda budíte s bolesťami chrbta či kĺbov je viac než pravdepodobné, že Váš matrac správne nepodopiera chrbticu, vytvára podmienky na neprimeraný tlak stavcov a váhy tela. Nepodporuje uvoľnenie svalov ale naopak ich stiahnutie. Dlhodobým udržovaním tohto stavu si pomaly ale isto pestujete nábeh na vykrivenie chrbtice a poškodenie kĺbov.

spite ako vo vatičke

Na zmenu nikdy nie je neskoro

Ak ste sa rozhodli pre výmenu matraca gratulujeme. Ste o krok bližšie k vytúženému hlbokému spánku a príjemným usmiatym ránam. Taká výmena matracu niekedy potrebuje odbornú radu. Nakoľko na našom trhu existuje množstvo materiálov z ktorých sú matrace vyrobené, rôzne tvrdosti matraca a iné kritériá, ktoré musíme pri výbere zohľadniť. Cena matracov sa odvíja od použitých materiálov, výstuh a celkovej kvality. Takáto investícia Vás počas spánku bude sprevádzať dosť dlho, nechajte si preto poradiť od odborníkov na predaj matracov. Nič tým nepokazíte ale naopak veľa získate. Pokojný spánok, rýchlejšie zaspávanie a ráno pocit dokonalého oddýchnutia. A to už stojí za to.