Meditáciou k zdraviu a uvoľneniu

Meditácia je skvelá na uvoľnenie tela aj mysle, ale mnohí z nás neovládajú tieto techniky a potrebujú určité návody. Na stránke venovanej meditácii sa dozviete viac o meditačných technikách, ktoré blahodarne oblažia váš organizmus. Sú účinné zvlášť v dobe, keď máme veľké množstvo všade dostupných informácií, pričom však nie všetky sú presné a je potrebné sa v nich orientovať.

MEDITáCIA

Tri meditačné techniky, ktoré vás obohatia a naučia prístupu k vlastnému telu a duši:

  • sú výhodné, pretože je ich možné aplikovať kedykoľvek bez výcviku či prípravy, a ľahko ich zaradíte do každodenného stereotypu
  • techniky odporúčajú aj duchovní učitelia a vychádzajú z podstaty tohto učenia
  • zaručený efekt v pomerne krátkom čase – pocítite na sebe vyrovnanosť, väčší pokoj a smerovanie k harmónii.

meditácia

Mantra GORANJA:

Meditáciu je vhodné vykonávať v pohodlnej pozícii, s vystretým chrbtom a končatinami, s voľne spustenými rukami. Spočíva v hlbokom nádychu a postupnom uvoľnení napätia. Následne je dobré zbaviť sa nevhodných myšlienok, ktoré nás trápia a odpútajú od cennej prítomnosti. Pri nádychu povedzte Go-ra-an-ga v mysli, pričom je dôležité precítiť každú slabiku, pri výdychu nahlas. Toto meno symbolizuje Pána a spája sa s osvietením a večnou energiou. Ak je pre vás náročné koncentrovať sa na dýchanie, orientujte myseľ len na zvuky a ponorte sa do svojho vnútra. Budete sa cítiť uzdravení. Je to vynikajúca metóda najmä pri tiesnivých situáciách, kedy sa potrebujete správne rozhodnúť. K účinným metódam patrí aj meditácia s ružencom a japa joga. Tento ruženec je tvorený 108 korálikmi, prostredníctvom ruženca sa prehlbuje kontakt s vlastnou duchovnou podstatou. Pri odriekaní sú časté dlhšie mantry, ktoré odkazujú na meno Pána. Veľmi podstatné je pravidelné odriekanie mantry až v zmysle akéhosi rituálu. Môžete to praktizovať kdekoľvek, a týmto sa zbaviť nepríjemných pocitov a stresu. O tretej technike sa dozviete na našom webe a veríme, že vám pomôžu nájsť cestu k sebe a skutočné šťastie.