Matrace každého druhu

No matrac do postele plní oveľa viac funkcií ako ste si možno mysleli. Vďaka dobre zvolenému a kvalitnému matracu do postele si môžete zabezpečiť výborný spánok a takisto dokážete pomôcť aj svojim zdravotným problémom. Kde teda nájsť výrobcu matracov, ktorý je vo svojom odbore odborník? Segum je spoločnosť, ktorá je na Slovenskom trhu s matracmi už od roku 1993. Zo začiatku boli profesionáli v oblasti ortopedických matracov. Dnes je však ponúka matracov na segum.sk oveľa širšia. Okrem klasických ortopedických matracov tu nájdete aj matrace luxusné či lacné varianty kvalitných matracov. Výber matraca nie je ani zďaleka taký jednoduchý, ako sa môže zdať.

matrac

Výber matraca sa nevyberá iba podľa veľkosti vašej postele. Pri výbere matraca do postele sa zamerajte na nasledujúce kritériá. Dôležitá je tvrdosť vášho matraca. Tvrdosť je dôležitá preto, aby sa vám na matraci spalo pohodlne, ale aby tiež netrpeli vaše kosti a svaly. Každý preferuje inú tvrdosť matraca. Vo všeobecnosti možno rozdeliť matrace podľa tvrdosti na mäkké penové matrace a tvrdé pružinové matrace. Penový matrac je mäkký z hľadiska použitia pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobuje našim krivkám a do ktorej doslova zapadnete. Vďaka pamäťovej pene sa však matrac nevyleží a po odľahčení sa pena obnoví do pôvodného stavu.

matrac

Pružinový matrac je tvorený pružinou, ktorá je obalená výplňou. Pružina zabezpečí že matrac je pocitovo tvrdý. Ak hľadáte strednú tvrdosť vhodný je matrac taštičkový. Vnútro tvorí viacero malých pružiniek, ktoré sú jednotlivo obalené výplňou čo zabezpečí mäkší povrch. Pri výbere matraca si nechajte poradiť. Na segum.sk sa môžete poradiť s odborníkmi alebo navštíviť jednu z kamenných predajní. Segum nájdete v Matrace Žilina, Bratislave, Senici či Banskej Bystrici. Výber kvalitného matraca v žiadnom prípade nepodceňujte a preto sa rozhodnite práve pre Segum.sk.